Общинска избирателна комисия Сливен


РЕШЕНИЕ
№ 624-МИ
Сливен, 27.10.2015

ОТНОСНО: Установяване и обявяване на резултатите от гласуването за кмет на Община Сливен и кметове на кметства в изборите за общински съветници и за кметове на 25 октомври 2015 г.

Въз основа на протокол на ОИК - Сливен за избиране на кмет на Община Сливен (Приложение № 84-МИ-х-К) с установени данни от избирателните списъци и разпределние на гласовете по кандидатски листи и протколи на ОИК за избиране на кмет на кмества (Приложение № 84-МИ-х-К) в следните населени места - гр. Кермен, с. Биково, с.Бинкос, с.Блатец, с.Божевци, с.Бяла, с.Въглен, с.Гавраилово, с.Гергевец, с.Глуфишево, с.Глушник, с.Голямо Чочовени, с.Горно Александрово, с.Градско, с.Драгоданово, с.Желю войвода, с.Злати войвода, с.Ичера, с.Изгрев, с.Калояново, с.Камен, с.Ковачите, с.Крушаре, с.Малко Чочовени, с.Мечкарево, с.Младово, с.Николаево, с.Новачево, с.Панаретовци, с.Самуилово, с.Селиминово, с.Скобелево, с.Сотиря, с.Средорек, с.Стара река, с.Старо село, с.Струпец, с.Тополчане, с.Трапоклово, с.Чинтулово и с.Чокоба и на основание чл. 87, ал.1, т. 26 от Изборния  кодекс Общинската избирателна комисия

Р Е Ш И :

I. УСТАНОВЯВА И ОБЯВЯВА резултатите от гласуването за кмет на Община Сливен и кметове на кметства в изборите за общински съветници и за кметове на 25 октомври 2015 г., по изборни райони и кандидатски листи на партии и коалиции, регистрирани в ОИК- Сливен, както следва:

1.Кмет на Община Сливен  

№ на бюлетина

Кандидат / Партия, Коалиция

Разпределение

1

Доброслав Иванов Иванов НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

2.25%

2

Николай Минчев Колев Политическа партия Движение Напред България

1.03%

4

Даниел Петров Петров НАРОДЕН СЪЮЗ

2.09%

7

Христо Панайотов Григоров ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

1.78%

8

Стефан Николов Радев ПП ГЕРБ

33.95%

9

Тодор Георгиев Тодоров ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

0.37%

16

Димитър Димчев Димов ПП АТАКА

2.35%

17

Иван Петков Иванов Политически клуб „Екогласност”

0.30%

18

МАРТИН СИМЕОНОВ СЛАВОВ ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

2.77%

19

КОЛЬО ЙОРДАНОВ МИЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

32.66%

20

Иван Стефанов Петров КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

3.53%

22

Йордан Лечков Янков "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

8.25%

24

Мустафа Юсеинов Мустафов Движение за права и свободи-ДПС

3.59%

26

Красимир Илиев Кръстев Движение 21

1.78%

28

Момчил Димитров Пантелеев ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

3.29%

2.Кмет на кметство гр. Кермен

Кандидат

Разпределение

1

Кънчо Стоянов Русев НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

2.58%

4

Павлина Димитрова Славчева НАРОДЕН СЪЮЗ

3.47%

6

Слав Михайлов Славов РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

14.22%

7

Живко Тенев Жечев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

39.75%

8

Николай Петров Колев ПП ГЕРБ

15.57%

19

ИРИНА КОЛЕВА ДЕЧЕВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

12.43%

22

ИВАН СТЕФАНОВ ВЪЛЧАНСКИ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

5.49%

27

Красимир Петков Йорданов Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

6.49%

3.Кмет на кметство с.Крушаре

Кандидат

Разпределение

4

Янка Петрова Стойкова НАРОДЕН СЪЮЗ

11.74%

6

Константин Георгиев Стефанов РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

1.57%

7

Ненчо Борисов Ненчев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

1.34%

8

Димо Василев Станков ПП ГЕРБ

39.82%

18

Атанас Михайлов Колев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

1.23%

19

Пеню Стойчев Дичев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

20.25%

20

Нина Стоянова Георгиева КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

8.28%

22

ПЛАМЕН ПЕТРОВ ПЕТРОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

11.63%

26

Николина Великова Колева Движение 21

4.14%

4.Кмет на кметство с.Чинтулово

Кандидат

Разпределение

4

Андон Русев Андонов НАРОДЕН СЪЮЗ

4.15%

7

Стефан Енчев Симеонов ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

3.38%

8

Иван Илиев Щилиянов ПП ГЕРБ

56.77%

19

ХРИСТО КОЛЕВ ГАНЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

23.85%

20

Добрин Василев Николов КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

1.54%

22

Георги Йорданов Байрактаров "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

1.08%

24

Михаил Андонов Петров Движение за права и свободи-ДПС

3.54%

26

Димитър Атанасов Узунов Движение 21

1.69%

27

Марияна Николаева Хаджиева Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

2.15%

28

Петя Александрова Гинчева ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

1.85%

5.Кмет на кметство с. Малко Чочовени

Кандидат

Разпределение

4

Добри Димитров Георгиев НАРОДЕН СЪЮЗ

0.38%

6

Петър Русев Кънев РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

6.84%

8

Стоянка Петкова Кондакова ПП ГЕРБ

19.77%

16

Митко Ангелов Атанасов ПП АТАКА

4.18%

19

МИХАЙЛ ВЪЛЧЕВ ГЕОРГИЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

53.99%

22

ВЕСКА СТОЙКОВА ПЕТРОВА "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

14.83%

6.Кмет на кметство с.Младово

Кандидат

Разпределение

4

Петьо Георгиев Петков НАРОДЕН СЪЮЗ

0.75%

8

Николай Йорданов Жечев ПП ГЕРБ

39.55%

19

Димка Илиева Славова БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

54.29%

27

Атанас Иванов Атанасов Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

5.41%

7.Кмет на кметство с. Новачево

Кандидат

Разпределение

4

Хаккъ Османов Гавазов НАРОДЕН СЪЮЗ

5.42%

8

Исмаил Салимов Хасанов ПП ГЕРБ

37.72%

24

Редви Хасанов Ходжев Движение за права и свободи-ДПС

56.87%

 8.Кмет на кметство с.Гавраилово

  

Кандидат

Разпределение

1

Петя Петрова Органтзи НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

1.73%

4

Николай Петров Беленски НАРОДЕН СЪЮЗ

6.74%

8

Димитър Андонов Андреев ПП ГЕРБ

50.43%

18

Тянка Петрова Петкова ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

4.32%

19

Иван Георгиев Христов БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

17.96%

20

Славка Пейчева Сярова КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

4.84%

22

СТЕЛА ГЕОРГИЕВА АТАНАСОВА "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

10.71%

26

Веселин Георгиев Йорданов Движение 21

3.28%

 9.Кмет на кметство с. Глуфишево

 

Кандидат

Разпределение

2

Петър Тодоров Андонов Политическа партия Движение Напред България

12.24%

4

Диана Иванова Камбурова НАРОДЕН СЪЮЗ

4.08%

8

Пенка Кунева Иванова ПП ГЕРБ

35.71%

16

Катя Митева Василева ПП АТАКА

0.34%

19

Йорданка Йорданова Иванова БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

13.95%

20

Маргарита Славова Хисапчиева КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

0.34%

22

ИВАН МИТЕВ БЕЛЕНСКИ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

1.70%

27

Курти Иванов Куртев Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

17.35%

28

Динко Русев Динев ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

14.29%

10.Кмет на кметство с. Голямо Чочовени

 

Кандидат

Разпределение

4

Георги Янев Черкезов НАРОДЕН СЪЮЗ

5.33%

8

Екатерина Георгиева Христова ПП ГЕРБ

41.33%

19

ЯНКО ДИМИТРОВ УЗУНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

53.33%

 11.Кмет на кметство с. Градско

 

Кандидат

Разпределение

4

Хасан Юсеинов Халилов НАРОДЕН СЪЮЗ

10.34%

7

Мурад Салимов Караманов ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

19.44%

8

Неджатин Салимов Азисов ПП ГЕРБ

26.02%

19

ГЕОРГИ ДОБРЕВ ГЕОРГИЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

5.33%

24

Юсмен Юсмен Али Движение за права и свободи-ДПС

38.87%

 12.Кмет на кметство с. Самуилово

  

Кандидат

Разпределение

2

Янко Костов Янков Политическа партия Движение Напред България

17.71%

4

Веселин Кръстев Василев НАРОДЕН СЪЮЗ

1.71%

6

Радостина Николова Кузманова РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

2.40%

7

Панайот Костадинов Папалезов ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

10.40%

8

Пламена Косева Костадинова ПП ГЕРБ

39.54%

9

Йорданка Сандева Драгиева ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

0.46%

19

АТАНАС ТЕНЕВ МИТЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

15.66%

22

ЯНИ ХРИСТОВ НИКОЛОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

10.63%

26

Елена Неделчева Василева Движение 21

1.49%

 13.Кмет на кметство с. Скобелевo

Кандидат

Разпределение

8

Стефан Славов Стефанов ПП ГЕРБ

38.42%

18

Господин Николов Господинов ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

12.32%

19

СТЕФКО СЛАВОВ ПЕНЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

45.81%

26

Иван Славов Стефанов Движение 21

3.45%

 14.Кмет на кметство с. Средорек

Кандидат

Разпределение

4

Фатме Салиева Мустафова НАРОДЕН СЪЮЗ

19.19%

8

Исуф Мехмедов Исуфов ПП ГЕРБ

0.00%

19

АПТУЛА ИСУФОВ МЕХМЕДОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

49.49%

24

Мустафа Салиев Даудов Движение за права и свободи-ДПС

26.26%

28

Марияна Георгиева Салиева ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

5.05%

 15.Кмет на кметство с. Старо село

 

Кандидат

Разпределение

1

Теодора Дончева Стоянова НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

46.36%

8

Магдалена Атанасова Димитрова ПП ГЕРБ

7.95%

19

АНКА ТОДОРОВА ДРУМЕВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

43.05%

26

Румяна Василева Димитрова Движение 21

2.65%

 16.Кмет на кметство с. Бинкос

 

Кандидат

Разпределение

4

Иванка Дечева Драганова НАРОДЕН СЪЮЗ

18.18%

7

Александър Желев Григоров ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

1.30%

16

Йорданка Димитрова Попова ПП АТАКА

0.00%

18

Йордан Панайотов Димчев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

24.68%

19

МИНКО ИВАНОВ БАНКОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

55.84%

 17.Кмет на кметство с. Божевци

Кандидат

Разпределение

1

Стоянка Николова Станева НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

9.68%

8

Петър Христов Ямаков ПП ГЕРБ

20.65%

19

ХРИСТО ГЕНЧЕВ СТЕФАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

33.55%

24

Петко Стоянов Петков Движение за права и свободи-ДПС

36.13%

 18. Кмет на кметство с. Тополчане

Кандидат

Разпределение

4

Стоян Иванов Стоянов НАРОДЕН СЪЮЗ

2.11%

7

Костадин Николов Илиев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

15.60%

8

Петър Илиев Илиев ПП ГЕРБ

28.99%

9

Митко Демирев Господинов ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

0.46%

19

СТОЯНКА БАНОВА ТОДОРОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

27.89%

20

Звездомира Станиславова Бъзева КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

2.39%

22

ИВАН ВАСИЛЕВ ТАНЕВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

15.41%

24

Жельо Илиев Николов Движение за права и свободи-ДПС

5.87%

26

Станимира Иванова Иванова Движение 21

1.28%

 19.Кмет на кметство с. Злати войвода

Кандидат

Разпределение

4

Васко Колев Тенев НАРОДЕН СЪЮЗ

1.06%

8

Емил Стоилов Митев ПП ГЕРБ

25.27%

19

СТОЯН ВЪЛКОВ ТЕНЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

55.63%

22

МИЛЧО СЪБЕВ МИНЧЕВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

18.05%

 20.Кмет на кметство с. Ичера

Кандидат

Разпределение

4

Тончо Събев Мокрев НАРОДЕН СЪЮЗ

9.38%

8

Марийка Стефанова Иванова ПП ГЕРБ

18.75%

18

Васил Пенев Тодоров ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

7.03%

19

ИВАНКА СЛАВОВА КОРТЕЗОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

60.94%

28

Галин Грозчев Ганев ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

3.91%

 21.Кмет на кметство с. Камен

Кандидат

Разпределение

4

Стойко Петков Стойков НАРОДЕН СЪЮЗ

1.20%

6

Божил Илиев Монев РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

6.68%

8

Николай Иванов Панайотов ПП ГЕРБ

68.84%

18

Йордан Георгиев Василев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

4.97%

19

СТОЯН ПЕТКОВ АТАНАСОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

3.94%

22

ЙОРДАН ЖЕЛЯЗКОВ ТОДОРОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

14.38%

 22.Кмет на кметство с. Желю войвода

Кандидат

Разпределение

4

Иван Йорданов Куртев НАРОДЕН СЪЮЗ

0.86%

7

Йорданка Димитрова Кънева ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

14.16%

8

Стоян Пенков Генов ПП ГЕРБ

56.22%

18

Пеньо Вичев Атанасов ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

6.39%

19

БОГДАН ГЕОРГИЕВ ЙОРДАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

19.08%

22

ЖЕКО ИВАНОВ МАРИНОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

0.43%

26

Ивелина Александрова Тодорова Движение 21

1.64%

28

Веселина Андонова Чапанова ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

1.21%

 

 23.Кмет на кметство с. Ковачите

Кандидат

Разпределение

4

Олга Тодорова Хаджийска НАРОДЕН СЪЮЗ

6.32%

8

Слав Георгиев Славов ПП ГЕРБ

42.66%

18

Веселин Ангелов Василев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

3.61%

19

Стоян Атанасов Загоров БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

22.35%

20

Антон Стефков Андонов КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

6.32%

22

ПАВЛИН ЛЮБОМИРОВ ПЕТРОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

8.58%

26

Георги Стефков Овчаров Движение 21

2.48%

28

Христо Динев Динев ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

7.67%

 24. Кмет на кметство с. Панаретовци

Кандидат

Разпределение

4

Димитър Стамов Стамов НАРОДЕН СЪЮЗ

3.04%

8

Веселина Иванова Миланова ПП ГЕРБ

44.87%

18

Галина Иванова Георгиева ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

2.66%

19

СТАНИМИР ХРИСТОВ ВАСИЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

49.43%

 25.Кмет на кметство с. Чокоба

Кандидат

Разпределение

4

Георги Йорданов Георгиев НАРОДЕН СЪЮЗ

1.38%

7

Пенка Петкова Хисапчиева ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

15.17%

8

Димитър Димитров Кънев ПП ГЕРБ

25.86%

18

Мариан Василев Маринов ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

2.76%

19

РУСИ КЪНЕВ НЕНЧЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

45.52%

22

ГЕОРГИ СТЕФАНОВ ГЕОРГИЕВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

1.72%

26

Денка Иванова Василева Движение 21

7.59%

 26.Кмет на кметство с. Мечкарево

Кандидат

Разпределение

8

Георги Тодоров Стоянов ПП ГЕРБ

65.27%

19

Надежда Димитрова Янчева БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

34.73%

 27.Кмет на кметство с. Николаево

Кандидат

Разпределение

4

Стефан Тонев Ганчев НАРОДЕН СЪЮЗ

0.36%

8

Коста Димитров Костов ПП ГЕРБ

42.03%

18

Величка Стоянова Тодорова ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

3.26%

19

ДАНКА ГЕОРГИЕВА КЪНЕВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

51.81%

26

Галина Стоянова Стоянова Движение 21

1.09%

28

Красимир Стоянов Панайотов ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

1.45%

 28.Кмет на кметство с. Въглен

Кандидат

Разпределение

8

Кадрин Салиев Мустафов ПП ГЕРБ

10.42%

19

АХМЕД МУСТАНОВ ЯКУБОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

58.33%

24

Фикри Исмаилов Хюсеинов Движение за права и свободи-ДПС

31.25%

 29.Кмет на кметство с. Гергевец

Кандидат

Разпределение

6

Деню Николов Денев РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

6.94%

7

Никола Проданов Кънев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

36.84%

8

Тодор Димитров Тодоров ПП ГЕРБ

25.84%

18

Мая Стефанова Стоянова ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

2.87%

19

МИХАИЛ ИВАНОВ СТОЯНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

27.51%

 30.Кмет на кметство с. Глушник

Кандидат

Разпределение

4

Петър Димов Митев НАРОДЕН СЪЮЗ

2.55%

8

Дженко Михов Стойков ПП ГЕРБ

34.67%

16

Божил Жечев Божилов ПП АТАКА

1.82%

17

Златко Дамянов Андреев Политически клуб „Екогласност”

0.73%

19

Димитър Петков Петков БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

56.93%

28

Дончо Маринов Андонов ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

3.28%

 31.Кмет на кметство с. Бяла

Кандидат

Разпределение

1

Пламен Тодоров Петров НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

8.69%

4

Григор Стефанов Стефанов НАРОДЕН СЪЮЗ

19.86%

8

Вълко Тенев Кисьов ПП ГЕРБ

20.04%

18

Иван Петров Мудев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

9.40%

19

ЖЕЛЮ ЯНКОВ ЖЕЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

37.23%

26

Пламена Огнянова Иванова Движение 21

2.13%

28

Боян Феодоров Стоянов ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

2.66%

 32.Кмет на кметство с. Горно Александрово

Кандидат

Разпределение

1

Марийка Стоянова Кунева НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

2.49%

2

Георги Райков Вълев Политическа партия Движение Напред България

0.00%

8

Мария Георгиева Димитрова ПП ГЕРБ

25.86%

20

Петър Недков Костадинов КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

54.83%

24

Събин Стоянов Михалев Движение за права и свободи-ДПС

16.82%

33.Кмет на кметство с. Селиминово

Кандидат

Разпределение

2

Пенка Миткова Димитрова Политическа партия Движение Напред България

1.33%

4

Катя Стоянова Попинска НАРОДЕН СЪЮЗ

0.89%

8

Стоян Енчев Добрев ПП ГЕРБ

8.08%

18

Силвия Дякова Плачкова ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

14.29%

19

ТОДОР ДАНЧЕВ ТОДОРОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

62.90%

22

ПЕТЪР ХРИСТОВ ПЕТРОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

12.51%

 34.Кмет на кметство с. Сотиря

Кандидат

Разпределение

6

Иван Тодоров Иванов РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

4.86%

8

Йордан Василев Христов ПП ГЕРБ

16.08%

9

Живко Иванов Стоянов ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКАТА ПРОЛЕТ

2.37%

10

Георги Йорданов Павлов ПП Политическо движение ЕВРОРОМА

5.11%

16

Йордан Борисов Йорданов ПП АТАКА

1.87%

18

Мариян Стоянов Иванов ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

1.62%

19

ДИМЧО ПЕТРОВ ГЕОРГИЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

22.82%

20

Парушка Стефанова Кисьова КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН"

0.87%

22

ВЕЛИКО СТЕФАНОВ ТОДОРОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

14.96%

24

Панчо Ганчев Александров Движение за права и свободи-ДПС

8.35%

26

Иван Стойков Стойков Движение 21

0.62%

27

Димитър Иванов Андонов Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

20.45%

 35.Кмет на кметство с. Стара река

Кандидат

Разпределение

4

Цанко Стефанов Стефанов НАРОДЕН СЪЮЗ

16.52%

8

Кина Стефанова Йорданова ПП ГЕРБ

15.18%

18

Иван Иванов Дончев ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

7.14%

19

СТЕФАН ЦАНЕВ СТЕФАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

58.93%

26

Христо Динков Христов Движение 21

2.23%

 36.Кмет на кметство с. Биково

Кандидат

Разпределение

4

Антон Маринов Господинов НАРОДЕН СЪЮЗ

40.82%

8

Таня Петрова Георгиева ПП ГЕРБ

5.44%

18

Дора Велева Стоянова ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

10.20%

19

МАРИЯ РОСЕНОВА МИХАЙЛОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

34.01%

22

СТОЯН ДИНЕВ БОРИСОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

6.12%

26

Гергана Михайлова Тонева Движение 21

3.40%

 37.Кмет на кметство с. Блатец

Кандидат

Разпределение

6

Дарина Андонова Данева РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

11.50%

8

Красимир Господинов Динев ПП ГЕРБ

64.50%

16

Димитър Стефанов Димитров ПП АТАКА

4.50%

19

Божан Стойчев Божилов БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

15.00%

26

Антон Димитров Драгиев Движение 21

1.00%

28

Марияна Миткова Симеонова ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

3.50%

 38.Кмет на кметство с. Струпец

Кандидат

Разпределение

4

Тодор Христов Тодоров НАРОДЕН СЪЮЗ

54.72%

8

Христо Стойчев Башалов ПП ГЕРБ

9.43%

19

РАНДИ НЕДЕЛЧЕВ РАНДЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

33.96%

26

Йордан Георгиев Георгиев Движение 21

1.89%

 39.Кмет на кметство с. Трапоклово

Кандидат

Разпределение

4

Ива Станиславова Иванова-Гикова НАРОДЕН СЪЮЗ

4.20%

6

Румяна Иванова Димитрова РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

2.94%

8

Иван Иванов Желязков ПП ГЕРБ

31.51%

19

КИРИЛ АТАНАСОВ КИРОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

42.02%

22

КРЪСТЮ КОНДЕВ ГЕОРГИЕВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

3.36%

26

Стефан Ненчев Илиев Движение 21

15.97%

 40.Кмет на кметство с. Изгрев

Кандидат

Разпределение

8

Стефан Георгиев Кафеджиев ПП ГЕРБ

27.27%

19

ОСМАН АЛИЕВ ОСМАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

53.03%

24

Денислав Красимиров Ангелов Движение за права и свободи-ДПС

19.70%

 

 41.Кмет на кметство с. Калояново

Кандидат

Разпределение

4

Мариана Русчева Стефанова НАРОДЕН СЪЮЗ

2.29%

8

Донка Тодорова Петрова ПП ГЕРБ

39.44%

10

Недялко Димитров Андонов ПП Политическо движение ЕВРОРОМА

1.53%

19

Михаил Стефанов Иванов БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

6.11%

26

Стоянка Захариева Черкезова Движение 21

42.24%

28

Стефан Жеков Стефанов ВМРО-СВЕТИ ГЕОРГИ ПОБЕДОНОСЕЦ

8.40%

 42.Кмет на кметство с. Драгоданово

Кандидат

Разпределение

1

Веселин Димитров Вълев НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ)

3.68%

6

Росен Димитров Димитров РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

5.02%

7

Стойко Атанасов Забунов ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/

9.36%

8

Железчо Атанасов Кондев ПП ГЕРБ

7.36%

18

Стефан Николов Петров ЕДИННИ ЗА СЛИВЕН

3.34%

19

Станчо Симеонов Станчев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

46.82%

22

ИВАН РАЙНОВ ИВАНОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР

18.39%

26

Железчо Атанасов Железчев Движение 21

6.02%

 II. ОБЯВЯВА за избрани на първи тур следните кандидатски листи на партии и коалиции, регистрирани в ОИК- Сливен, по изборни райони както следва:

 

 № по ред

КМЕТСТВА

Кандидат, партия/ коалиция,

№ на бюлетина

Резултат

1

Бинкос

МИНКО ИВАНОВ БАНКОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

55.84%

2

Блатец

Красимир Господинов Динев ПП ГЕРБ

№ 8

64.50%

3

Въглен

АХМЕД МУСТАНОВ ЯКУБОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

58.33%

4

Гавраилово

Димитър Андонов Андреев ПП ГЕРБ № 8

50.43%

5

Глушник

Димитър Петков Петков БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

56.93%

6

Голямо Чочовени

ЯНКО ДИМИТРОВ УЗУНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

53.33%

7

Горно Александрово

Петър Недков Костадинов КОАЛИЦИЯ "СЪЮЗ ЗА СЛИВЕН" № 20

54.83%

8

Желю войвода

Стоян Пенков Генов ПП ГЕРБ № 8

56.22%

9

Злати войвода

СТОЯН ВЪЛКОВ ТЕНЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

55.63%

10

Изгрев

ОСМАН АЛИЕВ ОСМАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

53.03%

11

Ичера

ИВАНКА СЛАВОВА КОРТЕЗОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

60.94%

12

Камен

Николай Иванов Панайотов ПП ГЕРБ

№ 8

68.84%

13

Малко Чочовени

МИХАЙЛ ВЪЛЧЕВ ГЕОРГИЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

53.99%

14

Мечкарево

Георги Тодоров Стоянов ПП ГЕРБ

№ 8

65.27%

15

Младово

Димка Илиева Славова БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

54.29%

16

Николаево

ДАНКА ГЕОРГИЕВА КЪНЕВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

51.81%

17

Новачево

Редви Хасанов Ходжев Движение за права и свободи-ДПС № 24

56.87%

18

Селиминово

ТОДОР ДАНЧЕВ ТОДОРОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

62.90%

19

Стара река

СТЕФАН ЦАНЕВ СТЕФАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

58.93%

20

Струпец

Тодор Христов Тодоров НАРОДЕН СЪЮЗ

№ 4

54.72%

21

Чинтулово

Иван Илиев Щилиянов ПП ГЕРБ № 8

56.77%

 

III. ОБЯВЯВА участието във втори тур следните кандидатски листи на партии и коалиции, регистрирани в ОИК- Сливен, по изборни райони както следва:

 

№ по ред 1.

КМЕТ НА ОБЩИНА СЛИВЕН

Стефан Николов Радев ПП ГЕРБ № 8

33.95%

КОЛЬО ЙОРДАНОВ МИЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

32.66%

№ по ред

КМЕТСТВА

 

 

 

 

1

Кермен

Живко Тенев Жечев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ № 7

39.75%

Николай Петров Колев ПП ГЕРБ № 8

15.57%

2

Биково

Антон Маринов Господинов НАРОДЕН СЪЮЗ № 4

40.82%

МАРИЯ РОСЕНОВА МИХАЙЛОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

34.01%

3

Божевци

Петко Стоянов Петков Движение за права и свободи-ДПС

№ 24

36.13%

ХРИСТО ГЕНЧЕВ СТЕФАНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

33.55%

4

Бяла

ЖЕЛЮ ЯНКОВ ЖЕЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

37.23%

Вълко Тенев Кисьов ПП ГЕРБ

№ 8

20.04%

5

Гергевец

Никола Проданов Кънев ПП АБВ / АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ/ № 7

36.84%

МИХАИЛ ИВАНОВ СТОЯНОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

27.51%

6

Глуфишево

Пенка Кунева Иванова ПП ГЕРБ № 8

35.71%

Курти Иванов Куртев Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ № 27

17.35%

7

Градско

Юсмен Юсмен Али Движение за права и свободи-ДПС

№ 24

38.87%

Неджатин Салимов Азисов ПП ГЕРБ № 8

26.02%

8

Драгоданово

Станчо Симеонов Станчев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

46.82%

ИВАН РАЙНОВ ИВАНОВ "ДВИЖЕНИЕ ОБЕДИНЕНИ РЕГИОНИ"-ДОР № 22

18.39%

9

Калояново

Стоянка Захариева Черкезова Движение 21 № 26

42.24%

Донка Тодорова Петрова ПП ГЕРБ № 8

39.44%

10

Ковачите

Слав Георгиев Славов ПП ГЕРБ № 8

42.66%

Стоян Атанасов Загоров БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

22.35%

11

Крушаре

Димо Василев Станков ПП ГЕРБ № 8

39.82%

Пеню Стойчев Дичев БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ №19

20.25%

12

Панаретовци

СТАНИМИР ХРИСТОВ ВАСИЛЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№19

49.43%

Веселина Иванова Миланова ПП ГЕРБ № 8

44.87%

13

Самуилово

Пламена Косева Костадинова ПП ГЕРБ № 8

39.54%

Янко Костов Янков Политическа партия Движение Напред България № 2

17.71%

14

Скобелево

СТЕФКО СЛАВОВ ПЕНЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

45.81%

Стефан Славов Стефанов ПП ГЕРБ № 8

38.42%

15

Сотиря

ДИМЧО ПЕТРОВ ГЕОРГИЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

22.82%

Димитър Иванов Андонов Партия ДВИЖЕНИЕ ЗА СОЦИАЛЕН ХУМАНИЗЪМ

№ 27

20.45%

16

Средорек

АПТУЛА ИСУФОВ МЕХМЕДОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

49.49%

Мустафа Салиев Даудов Движение за права и свободи-ДПС

№ 24

26.26%

17

Старо село

Теодора Дончева Стоянова НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ (НФСБ) № 1

46.36%

АНКА ТОДОРОВА ДРУМЕВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

43.05%

18

Тополчане

Петър Илиев Илиев ПП ГЕРБ № 8

28.99%

СТОЯНКА БАНОВА ТОДОРОВА БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ № 19

27.89%

19

Трапоклово

КИРИЛ АТАНАСОВ КИРОВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

42.02%

Иван Иванов Желязков ПП ГЕРБ № 8

31.51%

20

Чокоба

РУСИ КЪНЕВ НЕНЧЕВ БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ

№ 19

45.52%

Димитър Димитров Кънев ПП ГЕРБ № 8

25.86%

 

Решението на ОИК - Сливен подлежи на обжалване пред ЦИК в тридневен срок от обявяването му.

Председател: Росица Василева Тодорова

Секретар: Фатме Фикретова Мустафова

* Публикувано на 27.10.2015 в 17:05 часа

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930

Решения

  • № 695-МИ / 22.04.2019

    относно: Предсрочно прекратяване пълномощията на общински съветник в Общински съвет- гр. Сливен и обявяване за избран за общински съветник в Общински съвет -гр.Сливен следващия кандидат от листата на КП „БСП лява България“

  • № 694-МИ / 04.01.2019

    относно: Заявление с вх. № 582/ 03.01.2019 г. по описа на ОИК- Сливен от Силвия Господинова Маринова- общински съветник в Общински съвет – Сливен от листата на ПП ГЕРБ по силата на Решение № 690-МИ от 07.07.2016 г. на ОИК – Сливен, постъпило чрез Председателя на Общински съвет-Сливен, с което същата подава оставка като общински съветник и на основание чл.30, ал.4, т.3 от ЗМСМА желае предсрочно прекратяване на пълномощията му като общински съветник.

  • № 693-МИ / 08.06.2018

    относно: Заявление с вх. № 580/ 07.06.2018 г. по описа на ОИК- Сливен от Минчо Росенов Афузов - общински съветник в Общински съвет – Сливен от листата на ПП БСП по силата на Решение № 626-МИ от 27.10.2015 г. на ОИК – Сливен, постъпило чрез Председателя на Общински съвет-Сливен, с което същият подава оставка като общински съветник и на основание чл.30, ал.4, т.3 от ЗМСМА желае предсрочно прекратяване на пълномощията му като общински съветник.

всички решения