Общинска избирателна комисия Сливен


РЕШЕНИЕ
№ 301-МИ
Сливен, 28.10.2019

ОТНОСНО: ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

Днес, 28.10.2019 г., в 11.30 ч. Общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

 

Р Е Ш И :

 

  1. Общинската избирателна квота е осемстотин шестдесет и три 863 гласове.

(с думи)                            (с цифри)

ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати:                 НЯМА

 

ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:

 

     четиридесет и един                                                            41

                             с думи                                                                 с цифри

 

  1. IV. Мандатите за общинските съветници по т. III се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

№ в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

 

БРОЙ МАНДАТИ

     с думи                                   с цифри

22

ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА

два                                                        2

35

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

два                                                       2

43

ПП ГЕРБ

седемнадесет                                      17

47

Християндемократическа партия на България

Един                                                      1

48

ВЪЗРАЖДАНЕ

Два                                                        2

55

Движение за права и свободи - ДПС

Два                                                        2

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Десет                                                   10

64

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ

Два                                                         2

67

Местна коалиция Движение ЗАЕДНО за промяна (ДВИЖЕНИЕ 21,Партия на Зелените.Движение ЗАЕДНО за промяна)

един                                                      1

68

Местна коалиция БАСТА (БАСТА,ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗИЛ. СТАМБОЛИЙСКИ“)

Два                                                        2

                                                                                                                         

  1. V.Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, и подрежда кандидатите, както следва:

4

ПП АТАКА

1

Георги Златев Георгиев

А

248

 

 

2

Иван Петков Иванов

А

33

 

 

3

Диньо Кръстев Буров

Б

13

 

 

4

Йордан Борисов Йорданов

Б

21

14

Политическа партия АБВ (Алтернатива за

1

Иван Славов Иванов

А

225

 

българско възраждане)

2

Георги Станчев Атанасов

А

38

 

 

3

Христо Панайотов Григоров

Б

8

 

 

4

Красимир Иванов Александров

Б

25

 

 

5

Юлия Николова Минчева-Папазова

Б

3

 

 

6

Ирина Тонева Досева

Б

18

 

 

7

ЛЮБОМИРА ДИНЕВА ДИНЕВА-ТАЧЕВА

Б

7

 

 

8

Пламен Николов Славов

Б

19

 

 

9

Петко Георгиев Цанков

Б

11

 

 

10

Петър Горанов Петров

Б

2

 

 

11

Петко Иванов Сандански

Б

4

 

 

12

Стоян Атанасов Демирев

Б

7

 

 

13

Георги Пеев Сотиров

Б

8

 

 

14

Красимир Иванов Кръстев

Б

5

 

 

15

Иван Стоилов Иванов

Б

10

 

 

16

Ирена Божидарова Мирчева

Б

3

 

 

17

Панайот Костадинов Папалезов

Б

2

 

 

18

Йордан Янков Куртев

Б

1

 

 

19

Ганка Колева Тодорова

Б

1

 

 

20

Билял Мехмедов Билялов

Б

2

 

 

21

Пламен Стоянов Стоянов

Б

4

 

 

22

Радостина Динева Стоянова

Б

7

15

НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ

1

Яшар Дормуш Али

А

133

 

 

2

Светлин Йорданов Христов

Б

3

 

 

3

Мирослав Асенов Ченков

Б

2

 

 

4

Симеон Симеонов Симеонов

Б

2

18

БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ

1

Димитър Юриев Петров

А

594

 

 

2

Юри Симеонов Георгиев

Б

2

 

 

3

Стефан Панайотов Панайотов

Б

2

 

 

4

Николай Пенев Хубенов

Б

4

 

 

5

Янко Христов Янков

Б

2

 

 

6

Мирослав Симеонов Стоянов

Б

2

 

 

7

Илия Асенов Илиев

Б

2

 

 

8

Йонко Василев Танев

Б

2

 

 

9

Божидар Кръстев Минков

Б

2

 

 

10

Божидар Йорданов Илиев

Б

0

22

ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА

1

ЙОРДАН ЛЕЧКОВ ЯНКОВ

А

502

 

 

2

СВЕТОМИР ГЕОРГИЕВ МЪНДЕВ

А

220

 

 

3

МАРИЯ МИТЕВА ГРИГОРОВА

А

152

 

 

4

ПЕТЪР ВЕСЕЛИНОВ БАЛТОВ

А

134

 

 

5

РАЙЧО СТОЯНОВ РАЙЧЕВ

Б

85

 

 

6

ЛЪЧЕЗАР ПАНАЙОТОВ ДОЙЧЕВ

Б

70

 

 

7

ИВАЙЛО РУСКОВ ИВАНОВ

Б

29

 

 

8

ВИОЛЕТА КРЕМЕНОВА ГЕНЧЕВА

Б

22

 

 

9

ТАТЯНА АТАНАСОВА РАДЕВА

Б

48

 

 

10

СТЕЛА ГЕОРГИЕВА АТАНАСОВА

Б

14

 

 

11

РАДОСЛАВ ПЕТРОВ БУЮКЛИЕВ

Б

11

 

 

12

СТЕФАН АТАНАСОВ ГУРКОВ

Б

30

 

 

13

ЗЛАТКА ЖЕЧЕВА КИРИЛОВА

Б

16

 

 

14

РУМЕН ВАСИЛЕВ ПЛАЧКОВ

Б

8

 

 

15

МАРИЯ ИВАНОВА ВЪЛЕВА

Б

42

 

 

16

ДИМИТЪР ЙОРДАНОВ ЙОРДАНОВ

Б

29

 

 

17

ИВАН ГЕОРГИЕВ ВЪЛЕВ

Б

56

 

 

18

ВЕСКА СТОЙКОВА ПЕТРОВА

Б

20

 

 

19

ПЕТЪР ТАШЕВ ЯНЕВ

Б

5

 

 

20

АНГЕЛ АЛЕКСАНДРОВ КАРАИВАНОВ

Б

0

23

ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ)

1

Нина Стефанова Борова

А

267

 

 

2

Иван Димитров Георгиев

А

34

 

 

3

Йорданка Славова Радева

А

32

 

 

4

Антонина Цекова Нинова-Дишлиева

Б

25

 

 

5

Марина Христова Данева

Б

26

 

 

6

Веселин Цветков Харалампиев

Б

20

 

 

7

Диана Панайотова Чакмакова

Б

7

 

 

8

Драган Дяков Драганов

Б

9

 

 

9

Пенка Христова Тодорова

Б

3

26

коалиция АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

1

Ваня Васкова Тодорова

А

71

 

 

2

Радиана Димитрова Калчева

А

9

 

 

3

Кремена Александрова Иванова

Б

3

 

 

4

Красимира Димова Алексиева

Б

3

 

 

5

Валентина Михова Димитрова

Б

1

 

 

6

Даниела Георгиева Ботушева

Б

3

27

коалиция Ние, Гражданите

1

Живко Желев Бъчваров

А

84

 

 

2

Енчо Стоянов Енчев

Б

4

 

 

3

Янчо Добрев Палачоров

Б

2

30

ПП ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ

1

Петър Иванов Димитров

А

174

 

 

2

Елена Стефанова Попова

А

89

 

 

3

Юрий Велчев Стоянов

А

39

 

 

4

Андрея Панайотов Андреев

Б

29

 

 

5

Милена Стоева Динева

Б

30

 

 

6

Сергей Петрович Беров

Б

10

 

 

7

Анатолий Косев Косев

Б

8

 

 

8

Снежана Стоянова Юрукова

Б

1

 

 

9

Денислав Владимиров Демирев

Б

21

 

 

10

Борислав Тончев Кисьов

Б

18

 

 

11

Стефан Василев Желязков

Б

9

 

 

12

Людмила Химлеоова Великова

Б

3

 

 

13

Николай Димитров Манчев

Б

6

 

 

14

Филип Диянов Фирков

Б

13

 

 

15

Йордан Пенков Пенков

Б

27

 

 

16

ВАЛЕНТИНА ВАСИЛЕВА ВАСИЛЕВА- ФИЛАДЕЛФЕВС

Б

24

34

ПП ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

1

Спас Стойчев Спасов

А

312

 

 

2

Георги Тодоров Георгиев

А

49

 

 

3

Тодор Иванов Хайдутов

Б

16

 

 

4

Светослава Енчева Христова

Б

15

 

 

5

Станислав Ванев Желязков

Б

11

 

 

6

Стоян Михайлов Стоянов

Б

12

 

 

7

Красимир Стоянов Панайотов

Б

6

35

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

1

Мартин Симеонов Славов

А

649

 

 

2

Борислав Стефанов Павлов

А

188

 

 

3

Иван Стефанов Петров

А

103

 

 

4

Пламена СтеФкова Петрова

Б

27

 

 

5

Атанаска Георгиева Мерджанова

Б

13

 

 

6

Елка Нинова Славова

Б

65

 

 

7

Христо Стефанов Табаков

Б

39

 

 

8

Сава Любомиров Маринов

Б

25

 

 

9

Галин Иванов Хасърджиев

Б

20

 

 

10

Емилия Георгиева Желева

Б

28

 

 

11

Румяна Паскалева Илиева

Б

12

 

 

12

Кондю Петров Кондев

Б

9

 

 

13

Милена Михайлова Стамова

Б

8

 

 

14

Галин Бончев Бонев

Б

6

 

 

15

Станимира Славова Славова

Б

27

 

 

16

Даниела Младенова Атанасова

Б

11

 

 

17

Маринела Иванова Иванова

Б

8

 

 

18

Розка Илиева Беленска

Б

16

43

ПП ГЕРБ

1

Стефан Николов Радев

А

7490

 

 

2

Здравко Кирилов Костадинов

Б

224

 

 

3

Димитър Ганев Митев

Б

311

 

 

4

Димитър Колев Павлов

Б

164

 

 

5

Христо Г еоргиев Котов

Б

467

 

 

6

Тодор Донев Братанов

Б

436

 

 

7

Лидия Начева Димитрова

Б

260

 

 

8

Милен Стоянов Петков

Б

129

 

 

9

Любомир Асенов Захариев

Б

86

 

 

10

Дора Димитрова Ескидарова

Б

84

 

 

11

Керанка Иванова Стамова

Б

166

 

 

12

Станимир Русев Комбалов

Б

119

 

 

13

ЮЛИЯ ДИМИТРОВА ПЕЛИШЕВА- ГАВАЗОВА

Б

76

 

 

14

Георги Стоянов Стоянов

Б

234

 

 

15

Йордан Петров Стефанов

Б

141

 

 

16

Радост Любомирова Костова

Б

47

 

 

17

Славена Георгиева Шейтакова

Б

71

 

 

18

Христо Николов Христов

Б

257

 

 

19

Веселина Георгиева Тонева

Б

130

 

 

20

Денко Кирилов Делчев

Б

112

 

 

21

Тодор Йорданов Начев

Б

193

 

 

22

Живко Александров Минчев

Б

63

 

 

23

Даниела Николаева Павлова

Б

103

 

 

24

Галя Агоп Хачадурян

Б

95

 

 

25

Вероника Тошкова Тодорова

Б

97

 

 

26

Атанас Янков Къчев

Б

56

 

 

27

Таня Тодорова Дякова

Б

32

 

 

28

Тодор Георгиев Георгиев

Б

72

 

 

29

Веселина Куртева Куртева

Б

64

 

 

30

Петър Недков Костадинов

Б

165

 

 

31

Милена Петкова Гочева

Б

32

 

 

32

Щилиян Светлозаров Тенчев

Б

78

 

 

33

Господинка Павлова Ангелова

Б

42

 

 

34

Боряна Стоянова Стоянова

Б

58

 

 

35

Диана Василева Пеева

Б

127

 

 

36

Силвия Атанасова Никова

Б

19

 

 

37

Силвия Господинова Маринова

Б

46

 

 

38

Венцислав Стоянов Михнев

Б

60

 

 

39

Андрей Михайлов Андреев

Б

54

 

 

40

Красимир Балев Балевски

Б

21

 

 

41

Николай Иванов Колев

5

97

47

Християндемократическа партия на България

1

МОМЧИЛ ДИМИТРОВ ПАНТЕЛЕЕВ

А

432

 

 

2

СТЕФАН ХРИСТОВ ХРИСТОВ

А

147

 

 

3

ГЕОРГИ ОРЛИНОВ БАЛУЛОВ

А

98

 

 

4

ДОРИСЛАВ ЙОРДАНОВ ГОСПОДИНОВ

Б

20

 

 

5

ПЕТКО МАРЧЕВ ЛЮБЕНОВ

Б

21

 

 

6

СТОЯН ЙОВЧЕВ СТОЯНОВ

Б

57

 

 

7

ДОНКА КОЙЧЕВА ВЪНДЕВА

Б

24

 

 

8

ДИМИТЪР ВАСИЛЕВ иИКАЛОВ

Б

36

 

 

9

ИВАН СТЕФАНОВ ТОПАЛОВ

Б

6

 

 

10

СТОИМЕН СТОЯНОВ СТОИМЕНОВ

Б

16

 

 

11

СТАНИСЛАВ ДИМИТРОВ АНДОНОВ

Б

22

 

 

12

ИВАН КОЛЕВ ИВАНОВ

Б

39

 

 

13

ИВАН ХРИСТОВ ХРИСТОВ

Б

12

 

 

14

ГЕРГАНА АНДОНОВА МЪНДЕВА

Б

2

 

 

15

МИХАИЛ ХРИСТОВ БОЕВ

Б

12

 

 

16

ГАЛЯ ДЕМИРЕВА ГЕОРГИЕВА

Б

8

48

ВЪЗРАЖДАНЕ

1

Николай Андреев Кадирев

А

390

 

 

2

Владимир Минков Стефанов

А

140

 

 

3

Господин Николов Господинов

А

134

 

 

4

Николай Минчев Колев

Б

18

 

 

5

Иванка Василева Лесева

Б

47

 

 

6

Екатерина Иванова Петкова

Б

18

 

 

7

Атанаска Стефанова Драганова

Б

49

 

 

8

Ваньо Донев Иванов

Б

7

 

 

9

Божидар Димитров Андреев

Б

4

 

 

10

Иван Георгиев Атанасов

Б

15

 

 

11

Виктория Димитрова Кирова

Б

23

 

 

12

Станислав Георгиев Георгиев

Б

33

 

 

13

Валентин Жоров Алексиев

Б

8

 

 

14

Васил Стефанов Пондалов

Б

23

 

 

15

Йордан Владимиров Минчев

Б

30

 

 

16

Грета Маврова Ташева

Б

12

 

 

17

Митко Ралев Атанасов

Б

43

 

 

18

Боян Андонов Боянов

Б

1

 

 

19

Живко Стефанов Стефанов

Б

12

 

 

20

Георги Кунев Караманов

Б

1

 

 

21

Мехмед Ибриямов Салиев

Б

7

 

 

22

Добринка Василева Стефанова

Б

1

 

 

23

Тодор Димов Иванов

Б

9

51

ВОЛЯ

1

Недко Петков Жечев

А

309

 

 

2

Тодор Димитров Тодоров

А

174

 

 

3

Анжелина Тенчева Димитрова

Б

18

55

Движение за права и свободи - ДПС

1

Мустафа Юсеинов Мустафов

А

624

 

 

2

Мустан Мустафа Мехмедали

А

234

 

 

3

Валентин Кръстев Георгиев

А

110

 

 

4

Таня Стефкова Петрова

Б

60

 

 

5

Ашкън Рамадан Веиз

Б

93

 

 

6

Али Османов Мехмедов

Б

34

 

 

7

Айхан Сюлейманов Бекиров

Б

44

 

 

8

Сибел Адилова Ибриямова

Б

6

 

 

9

Костадин Генчев Костадинов

Б

44

 

 

10

Гьонюл Исмаил Хюсеин

Б

83

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

Атанас Костов Делибалтов

А

3705

 

 

2

Соня Тенева Келеведжиева

Б

282

 

 

3

Деян Цанков Дечев

Б

472

 

 

4

Евгени Атанасов Митев

Б

69

 

 

5

Минко Костов Минчев

Б

68

 

 

6

Радослав Йорданов Кутийски

Б

157

 

 

7

Радостин Атанасов Бозуков

Б

38

 

 

8

Стефан Щилиянов Щилиянов

Б

285

 

 

9

Васил Добрев Петров

Б

221

 

 

10

Иван Колев Данчев

Б

143

 

 

11

СТЕФКА НИКОЛАЕВА ШЕВКЕНОВА- ПАШОВА

Б

157

 

 

12

Наташа Петкова Пощова

Б

164

 

 

13

Явор Димитров Гечев

Б

38

 

 

14

Димитър Иванов Митев

Б

40

 

 

15

Ралица Стойкова Димитрова

Б

352

 

 

16

Корнелий Марков Желязков

Б

31

 

 

17

Мария Иванова Божкова

Б

28

 

 

18

Сиво Петров Сивов

Б

70

 

 

19

Димитър Хубенов Шейредов

Б

67

 

 

20

Иван Георгиев Фарашев

Б

30

 

 

21

Апостол Панайотов Чобанов

Б

19

 

 

22

Велин Георгиев Джукелов

Б

17

 

 

23

Митко Михнев Манев

Б

186

 

 

24

Янко Георгиев Янков

Б

51

 

 

25

Константин Янев Кралев

Б

5

 

 

26

Николай Добрев Недев

Б

80

 

 

27

Петя Колева Колева

Б

25

 

 

28

Кирил Илиев Киряков

Б

85

 

 

29

Мартина Райкова Василева

Б

36

 

 

30

Стела Маринова Димитрова

Б

13

 

 

31

Елена Петрова Иванова

Б

13

 

 

32

Димитър Алексиев Янев

Б

25

 

 

33

Юлиян Стефанов Иванов

Б

20

 

 

34

Тодор Златев Тодоров

Б

12

 

 

35

Никола Тодоров Терзиев

Б

18

 

 

36

Пенко Пенев Димитров

Б

12

 

 

37

Пенка Илиева Симеонова

Б

24

 

 

38

Симеон Симеонов Ангелов

Б

6

 

 

39

Неделчо Андонов Великов

Б

161

 

 

40

Божидар Димитров Митев

Б

29

57

НДСВ

1

МИРОСЛАВА ПЕТКОВА МИТЕВА-ТЕНЕВА

А

93

 

 

2

ИВАН БЛАГОЕВ БЛАГОЕВ

А

14

 

 

3

СТЕФКО НИКОЛОВ ШЕВКЕНОВ

А

12

 

 

4

ЦЕНКА ИЛИЕВА КОДЖАБАШЕВА

Б

3

 

 

5

ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ПАУНОВ

Б

5

64

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА

1

Пламен Крумов Стоянов

А

1333

 

ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ

2

Стефан Петров Стайков

А

146

 

 

3

Ивелин Златков Калинчев

Б

64

 

 

4

Ваня Райнова Апостолова

Б

20

 

 

5

Ивелина Мирославова Даголова

Б

98

 

 

6

Илиян Илчев Илчев

Б

34

66

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ -

1

Димитър Петров Сяров

А

420

 

ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

2

Пламен Георгиев Иванов

А

107

 

 

3

Станимир Желязков Койчев

А

67

 

 

4

Георги Петров Мавродиев

А

60

 

 

5

Пепа Цветанова Генчева

Б

38

 

 

6

Радослав Славчев Койчев

Б

29

 

 

7

Мая Димитрова Миланова

Б

24

 

 

8

Николай Кръстев Николов

Б

21

 

 

9

Борил Руменов Димитров

Б

15

 

 

10

Христина Иванова Димитрова

Б

25

 

 

11

Александър Николаев Панайотов

Б

17

67

Местна коалиция Движение ЗАЕДНО за

1

Румен Иванов Бозуков

А

605

 

промяна (ДВИЖЕНИЕ 21,Партия на

2

Деница Нанкова Проданова

А

112

 

Зелените.Движение ЗАЕДНО за промяна)

3

Тихомир Господинов Господинов

Б

45

 

 

4

Веселин Димитров Маринов

Б

36

 

 

5

Георгий Грачевич Абраамян

Б

45

 

 

6

Мария Христова Данабашева

Б

8

 

 

7

Христомир Николаев Стефанов

Б

3

 

 

8

Евдокия Яворова Ценова

Б

11

 

 

9

Любомир Чанков Чанков

Б

8

 

 

10

Светла Пенкова Георгиева

Б

4

 

 

11

Пламен Петров Михалков

Б

55

 

 

12

Деньо Тодоров Денев

Б

27

68

Местна коалиция БАСТА

1

Стефан Пасков Стефанов

А

560

 

(БАСТА,ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ„АЛ.

2

Николай Стоянов Стоянов

А

164

 

СТАМБОЛИЙСКИ")

3

Антоний Николаев Андонов

А

115

 

 

4

Даниел Петров Петров

Б

15

 

 

5

Георги Иванов Иванов

Б

67

 

 

6

Пеньо Семков Семков

Б

48

 

 

7

Иван Георгиев Христов

Б

23

 

 

8

Младен Любенов Донев

Б

2

 

 

9

Иван Бянков Димов

Б

4

 

 

10

Живко Петров Петров

Б

12

 

 

11

Тончо Панайотов Конарев

Б

39

 

 

12

Мария Петкова Григорова

Б

26

 

 

13

Койчо Георгиев Панчев

Б

20

 

 

14

Пламена Димитрова Станева

Б

12

 

 

15

Станимир Петков Бонев

Б

5

 

 

16

Петър Петков Кенарев

Б

21

 

 

17

Живка Костадинова Лакова

Б

7

 

 

18

Емил Тонев Динев

Б

20

 

 

19

Красимир Иванов Златев

Б

21

 

 

20

Гергана Панчева Димитрова

Б

7

 

 

21

Румяна Дойчева Василева

Б

10

 

 

22

Александър Димитров Беленски

Б

92

 

 

23

Десислава Янкова Господинова

Б

17

 

 

24

Никола Кънев Николов

Б

18

 

 

25

Екатерина Иванова Борисова

Б

6

 

 

26

Георги Василев Василев

Б

13

 

 

27

Валентин Николаев Вълев

Б

9

 

 

28

Мариана Русчева Стефанова

Б

30

 

 

29

Юркие Адилова Колтуклиева

Б

15

 

 

30

Марияна Кънчева Владимирова

Б

13

 

 

31

Пламен Петров Петров

Б

15

 

 

32

Кремена Тодорова Славова

Б

20

 

 

33

Катя Стоянова Попинска

Б

7

 

 

34

Тодор Христов Тодоров

Б

17

 

 

35

Ана Николова Маринова

Б

9

 

 

36

Антон Маринов Господинов

Б

22

 

 

37

Таня Руменова Стоянова

Б

1

 

 

38

Кадем Салимова Байрактарова

Б

20

 

 

39

Цанко Стефанов Стефанов

Б

8

 

 

40

Георги Николаев Полов

Б

27

 

 

41

Йордан Йорданов Ников

Б

31

69

Местна коалиция НФСБ (НФСБ.БЗНС)

1

Доброслав Иванов Иванов

А

280

 

 

2

Веселин Димитров Кънчев

А

170

 

 

3

Иван Дойчев Дойчев

А

78

 

 

4

Пламена Кирилова Еремиева

А

59

 

 

5

Антоний Йорданов Сяров

Б

20

 

 

6

Христо Петров Халачев

Б

32

 

 

7

Димитричка Петкова Петкова

Б

17

 

 

8

Стефан Димитров Стефанов

Б

17

 

 

9

Пламен Тодоров Петров

Б

8

 

 

10

Младен Стоянов Василев

Б

3

 

 

11

Милена Димитрова Булеварова

Б

31

 

 

12

Атанаска Петкова Руснакова

Б

4

 

 

13

Валентин Гочев Велев

Б

15

 

 

14

Станислав Стоянов Стамов

Б

47

 

 

15

Йовка Стоянова Кондева

Б

1

 

 

16

Кети Колева Колева

Б

15

 

 VI. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

ИМЕНА

ПАРТИЯ

1

АТАНАС КОСТОВ ДЕЛИБАЛТОВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

2

БОРИСЛАВ СТЕФАНОВ ПАВЛОВ

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

3

ВАСИЛ ДОБРЕВ ПЕТРОВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

4

ВЛАДИМИР МИНКОВ СТЕФАНОВ

ВЪЗРАЖДАНЕ

5

ГЕОРГИ СТОЯНОВ СТОЯНОВ

ПП ГЕРБ

6

ДЕЯН ЦАНКОВ ДЕЧЕВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

7

ДИМИТЪР ГАНЕВ МИТЕВ

ПП ГЕРБ

8

ДИМИТЪР КОЛЕВ ПАВЛОВ

ПП ГЕРБ

9

ДОРА ДИМИТРОВА ЕСКИДАРОВА

ПП ГЕРБ

10

ЕВГЕНИ АТАНАСОВ МИТЕВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

11

ЗДРАВКО КИРИЛОВ КОСТАДИНОВ

ПП ГЕРБ

12

ИВАН КОЛЕВ ДАНЧЕВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

13

ЙОРДАН ЛЕЧКОВ ЯНКОВ

ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА

14

ЙОРДАН ПЕТРОВ СТЕФАНОВ

ПП ГЕРБ

15

КЕРАНКА ИВАНОВА СТАМОВА

ПП ГЕРБ

16

ЛИДИЯ НАЧЕВА ДИМИТРОВА

ПП ГЕРБ

17

ЛЮБОМИР АСЕНОВ ЗАХАРИЕВ

ПП ГЕРБ

18

МАРТИН СИМЕОНОВ СЛАВОВ

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

19

МИЛЕН СТОЯНОВ ПЕТКОВ

ПП ГЕРБ

20

МИНКО КОСТОВ МИНЧЕВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

21

МОМЧИЛ ДИМИТРОВ ПАНТЕЛЕЕВ

Християндемократическа партия на България

22

МУСТАН МУСТАФА МЕХМЕДАЛИ

Движение за права и свободи - ДПС

23

МУСТАФА ЮСЕИНОВ МУСТАФОВ

Движение за права и свободи - ДПС

24

НИКОЛАЙ АНДРЕЕВ КАДИРЕВ

ВЪЗРАЖДАНЕ

25

НИКОЛАЙ СТОЯНОВ СТОЯНОВ

Местна коалиция БАСТА (БАСТА.ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ„АЛ. СТАМБОЛИЙСКИ")

26

ПЛАМЕН КРУМОВ СТОЯНОВ

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ

27

РАДОСЛАВ ЙОРДАНОВ КУТИЙСКИ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

28

РАДОСТ ЛЮБОМИРОВА КОСТОВА

ПП ГЕРБ

29

РАДОСТИН АТАНАСОВ БОЗУКОВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

30

РУМЕН ИВАНОВ БОЗУКОВ

Местна коалиция Движение ЗАЕДНО за промяна {ДВИЖЕНИЕ 21 .Партия на ЗеленитеДвижение ЗАЕДНО за промяна)

31

СВЕТОМИР ГЕОРГИЕВ МЪНДЕВ

ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА

32

СЛАВЕНА ГЕОРГИЕВА ШЕЙТАНОВА

ПП ГЕРБ

33

СОНЯ ТЕНЕВА КЕЛЕВЕДЖИЕВА

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

34

СТАНИМИР РУСЕВ КОМБАЛОВ

ПП ГЕРБ

35

СТЕФАН НИКОЛОВ РАДЕВ

ПП ГЕРБ

36

СТЕФАН ПАСКОВ СТЕФАНОВ

Местна коалиция БАСТА (БАСТА,ЗЕМЕДЕЛСКИ СЪЮЗ„АЛ. СТАМБОЛИЙСКИ“)

37

СТЕФАН ПЕТРОВ СТАЙКОВ

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ

38

СТЕФАН ЩИЛИЯНОВ ЩИЛИЯНОВ

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

39

ТОДОР ДОНЕВ БРАТАНОВ

ПП ГЕРБ

40

ХРИСТО ГЕОРГИЕВ КОТОВ

ПП ГЕРБ

41

ЮЛИЯ ДИМИТРОВА ПЕЛИШЕВА-ГАВАЗОВА

ПП ГЕРБ

 

Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения: НЯМА

Решението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от обявяването му чрез Общинска избирателна комисия - Сливен пред Административен съд – Сливен.

 

ПОДПИСИ НА ЧЛЕНОВЕТЕ НА ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ....................................

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ...............................

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ................................

СЕКРЕТАР: .....................................

ЧЛЕНОВЕ:

1....................................

7.....................................

 

2.....................................

8.....................................

 

3.....................................

9......................................

 

4......................................

10.......................................

 

5.......................................

11. ...........................................

 

6....................................

 

 

       

 

Настоящото решение се изготвя (отпечатва) от Изчислителния пункт на ОИК и се подписва от членовете на ОИК след определяне на резултатите от гласуването по партии и коалиции и получените преференциални гласове от отделните кандидати в листите.

Определянето на резултатите от гласуването за общински съветници се извършва по методика съгласно приложение № 5 към чл. 453, ал. 1 ИК.

Резултатите от гласуването за общински съветници в изборите по пропорционалната система се определят по метода на Хеър-Ниймайер.

Независим кандидат е избран, ако е получил брой гласове не по-малък от броя на действителните гласове в общината с изключение на тези по чл. 438, ал. 1, т. 7, разделен на броя на общинските съветници в общинския съвет.

Право на участие при разпределяне на мандатите имат партиите, коалициите и независимите кандидати, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота.

Броят на мандатите, които се разпределят между партиите и коалициите, е равен на броя на членовете на общинския съвет, намален с броя на избраните независими кандидати.

Определянето на избраните кандидати за общински съветници от всяка кандидатска листа на партия или коалиция се извършва според броя на получените валидни предпочитания (преференции) по чл. 437, ал. 4 и 5 ИК и подреждането на кандидатите в листата по методика съгласно приложение № 5 към ИК съгласно чл. 453, ал. 1 ИК и Решение на ЦИК.

Предпочитанията (преференциите) за даден кандидат от кандидатска листа са валидни, ако броят на гласовете, които е получил, е не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа.

Ако броят на предпочитанията (преференциите) за дадени кандидати са не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа, тези кандидати образуват списък А. Останалите кандидати образуват списък Б. При подреждането първо се подреждат кандидатите от списък А (според броя на получените предпочитания (преференции)), а след това кандидатите от списък Б (според първоначалното подреждане в листата).

Когато има двама или повече кандидати с еднакъв брой предпочитания (преференции), редът им в списъка се определя от общинската избирателна комисия чрез жребий, проведен в присъствието на заинтересованите кандидати и представители на партията или коалицията.

Когато няма кандидати с валидни предпочитания (преференции), избрани са кандидатите по реда, в който са подредени в кандидатската листа.

Общинската избирателна комисия обявява резултатите от гласуването за общински съветници по партии, коалиции и независими кандидати, както и броя на предпочитанията (преференциите) за всеки кандидат за общински съветник на партия или коалиция и издава удостоверения на избраните общински съветници.

 

Председател: Росица Василева Тодорова

Секретар: Фатме Фикретова Мустафова

* Публикувано на 29.10.2019 в 12:09 часа

Свързани решения:

366-МИ/14.11.2019

Календар

Решения

  • № 366-МИ / 14.11.2019

    относно: Заявление за предсрочно прекратяване пълномощията на Любомир Асенов Захариев, обявен за избран общински съветник от ПП ГЕРБ и обявяване на следващ кандидат от листата на ПП ГЕРБ.

  • № 365-МИ / 06.11.2019

    относно: Определяне процесуален представител на ОИК-Сливен по съдебни производства

  • № 364-МИ / 05.11.2019

    относно: Заявление от Стефан Николов Радев с вх.419 /04.11.2019 г. от листата на ПП ГЕРБ.

всички решения